BIMBROWNIA CO2


Szperając po necie trafiłem na taki schemacik zrobienia bimbrowni do co2.Nie testowałem tego wynalazku więc nie będę się wypowiadał czy działa czy nie. Jeśli ktoś chce może to wypróbować.

FILTR HYDROPONICZNY

Filtr hydroponiczny to zewnętrzny filtr akwarystyczny, w którym do poprawy jakości wody wykorzystuje się rośliny uprawiane w kulturze wodnej hydroponicznej. W zasadzie funkcję filtra stanowi prowadzona w odpowiednim naczyniu uprawa hydroponiczna roślin, do której doprowadza się i utrzymuje stały obieg wody z akwarium. Filtr stosuje się do usuwania z wody powstałych w wyniku procesów biologicznych zachodzących w akwarium, rozpuszczonych w niej i zbędnych lub szkodliwych substancji organicznych, które są wykorzystywane jako składniki odżywcze (nawóz) przez uprawiane w filtrze rośliny. Filtr spotykany jako własne konstrukcje wykonane przez zaawansowanych akwarystów, jest mało popularny chociaż bardzo skuteczny i oferuje właściwości, których nie można oczekiwać od innych typów filtrów. Jest spotykany w handlu jako gotowy produkt.
Poniżej schemat działania takiego filterka

A tutaj wygląd w realu

Skuteczność mogę potwierdzić, ponieważ przez 2 lata używałem takiego filtra do akwarium 100L, i muszę powiedzieć rewelacja. Nie potrzeba żadnej dodatkowej chemi żeby oczyścić wodę , która jest czyściutka. Ja jako wkład do takiego filtra stosowałem keramzyt i naprawdę zdawał egzamin w 100 procentach.Tylko jest jedno małe ale, trzeba mieć troszkę miejsca nad akwarium. No i trzeba troszkę pokombinować z połączeniem ale dla chcącego nic trudnego. Efekt - czyściutka woda i piękne rośliny pokojowe.


DO POBRANIA

Ryby
(opisy kilkunastu rybek akwariowych )


Mało wymagające rośliny
(opis roślin z małymi wymaganiami)


Rośliny - Objawy nadmiarów i niedoborów w nawożeniu
(ops nadmiaru i niedoborów w nawożeniu)


Utrzymanie akwarium zgodnie z naturą
(kilka pożytecznych wskazówek)


Zdrowe ryby w akwarium
(wykaz chorób i sposoby leczenia)


Akwarium Biotopy
(biotopy)


LINKI DO STRON DO KTÓRYCH WARTO ZAJRZEĆ

Super akwarium
domowe-akwarium
rybyakwariowe