CO? PO CO? I DO CZEGO?

WATA AKWARYSTYCZNA

Wata do filtra, do mechanicznej filtracji wstępnej, składa się ze stabilnych włókien. Na długi czas zatrzymuje mniejsze cząsteczki brudu, bez sklejania i zbiegania się. sera wata do filtra może być wielokrotnie myta. Nadaje się do filtracji, zarówno wody słodkiej, jak i morskiej.
WATA PERLONOWA

Sprzedawana jest w paskach, lub w formie zbitej, z której możemy oderwać taką ilość jaka jest nam potrzebna. Ma ona szerokie zastosowanie – dzięki swojej gęstej strukturze wyłapuje wszystkie nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, przez co nasza woda jest wolna od wszelkich nawet najmniejszych pyłków. Warto ją zastosować jako ostatni końcowy wkład filtracyjny. Można nią też osłonić wkłady porowate (keramzyt, ceramika), co uchroni je przed szybkim zapchaniem porów.
GĄBKA AKWARYSTYCZNA

Gąbka (biogabka) filtracyjna. Medium filtracyjne o właściwaościach filtracji biologicznej i mechanicznej. Niezbędne w każdym systemie filtracyjnym w akwarium słodkowadnym czy morskim. Gąbka bardzo dobrze wychwytuje zanieczyszczenia i bardzo dobrze się z nich płucze. Ponadto w gąbce znakomicie rozwijają się bakterie nitryfikacyjne, które oczyszczają wodę biologicznie.Gąbka bardzo dobrze działa jako materiał zraszany lub całkowicie zanurzony.
WĘGIEL AKTYWNY

Węgiel aktywny wysokiej jakości przeznaczony do krótkotrwałego użycia w akwariach słodkowodnych. Usuwa z wody zanieczyszczenia chemiczne, organiczne, lekarstwa po zakończonych kuracjach oraz przebarwienia wody
CERAMIKA

Wkład ceramiczny przeznaczony do filtracji mechanicznej. Wychwytuje zanieczyszczenia stałe chroniąc resztę wkładów przed nadmiernym zanieczyszczeniem, sprzyja osadzaniu się bakterii nitryfikacyjnych, - możliwość płukania i wielokrotnego użycia
ZEOLIT

Wkład ZEOLIT pochłania amoniak i jony amonowe. Hamuje rozwój glonów, doskonale klaruje wode, stabilizuje pH, wiąże fenole i metale ciężkie.
TORF GRANULOWANY

Specjalnie spreparowany torf - przeznaczony do fi ltracji i poprawy właściwości wody.Torf granulowany przeznaczony jest do uzdatniania wody dla ryb z biotopów tropikalnych o miękkiej i mocno kwaśnej wodzie z dużą ilością związków humusowych. Wspaniale stymuluje tarła ryb ozdobnych i w naturalny sposób poprawia warunki bytowe mieszkańców akwarium, przy okazji stosowania torfu dodatkową zaletą jest jego silne działanie antyglonowe. Torf naturalnie zakwasza i zmiękcza wodę nadając jej bursztynowy kolor, co znacząco wpływa na poprawę samopoczucia i zdrowia ryb.
BIO KULE

Bio-Bale zatrzymują duże, mechaniczne zanieczyszczenia z wody. Posiadają dużą powierzchnię filtracyjną , na której osiedlają się bakterie nitryfikacyjne. - wkład przed użyciem wypłukać w ciepłej wodzie
LAWA WULKANICZNA

Lawa wulkaniczna to naturalny wkład do filtracji biologicznej. Dzięki chropowatej strukturze i dużej powierzchni filtracyjnej tworzy idealne warunki do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych rozkładających szkodliwe substancje w akwarium. Zastosowanie wkładu z lawy wulkanicznej pozwala skutecznie obniżyć poziom zanieczyszczeń organicznych, utrzymując czystą i klarowną wodę. Dla utrzymania równowagi biologicznej akwarium zaleca sie regularne mycie wkładu w ciepłej wodzie oraz tylko częściową wymianę wkładu na nowy.
KERAMZYT

Dzięki chropowatej strukturze i dużej powierzchni filtracyjnej tworzy idealne warunki do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych rozkładających szkodliwe substancje w akwarium.